GÜNDEM YİNE ASAMOAH ! TÜM HABERLER

Transferin son gününde Karabükspor’dan alınan Latovlevici, Galatasaray’da bekleneni veremeyince gözden düştü. En azından devre arasına kadar idare etmesi beklenen Rumen futbolcunun yerine, ara transferde mutlaka bir sol bek takviyesi yapılacak. Birinci aday, daha önce başkan Dursun Özbek’in de dile getirdiği üzere Juventus’tan Kwadwo Asamoah. 28 yaşındaki Ganalı futbolcunun sözleşmesi sezon sonunda bitecek. Yani Juve, tecrübeli oyuncuyu devre arasında bırakmazsa, Galatasaray’ın protokol imzalayıp, lig sonunda kadrosuna bedavaya katma hakkı var.
 
Artık öncelik onda
 
Ancak Sarı-Kırmızılılar ikinci ihtimali şimdilik rafa kaldırmış durumda. Asamoah’ın artık öncelikli transfer olduğuna karar veren yönetim, futbol direktörü Cenk Ergün’ü önümüzdeki ay İtalya’ya gönderecek. Ergün, bu sezon fazla forma şansı bulamayan Ganalı futbolcu için, “Asamoah’a ihtiyacımız var. Oynatmıyorsanız verin, biz oynatalım” diyecek ve kulübün teklifini iletecek.
 
O da gelmek istiyor
 
Kwadwo Asamoah bu sezon sadece 4 lig maçında 360 dakika şans buldu ve bunların tamamında sol bekte görev yaptı. Galatasaray, işi maksimum 1.5 milyon Euro bonservis bedeliyle bitirmenin hesapları içinde. Oyuncunun Galatasaray’a gelme isteği de, Cim Bom’un elini güçlendiriyor.
 
Bir de forvet alacaklar
 
Galatasaray’da ayrıca bir de forvet takviyesi için çalışmalar sürüyor. Scout ekibinin önereceği isimler doğrultusunda temasların başlanacağı öğrenildi. Yönetim ise transfer bütçesini ayarlamakla meşgul. Yeni takviyeler için eldeki kadro dışı isimlerin gönderilmesi planlanıyor. Yedek forvetin ise yerli mi yoksa yabancı mı olacağı konusunda kesin verilmiş bir karar yok. Havuza dahil edilen tüm oyuncular üzerinden detaylı bir çalışma yapılacak.